Wielu z nas zastanawiało się kiedy będzie można zakupić pakiety wydobywcze i handlować kryptowalutą FuturoCoin. Firma trzymała nas jakiś czas w niepewności, jednak właśnie pojawiła się oficjalna informacja bezpośrednio od firmy FutureNet, że w dniu 31. stycznia będzie umożliwione kopanie i obrót kryptowalutą FuturoCoin!

Oznacza to, że w tym dniu FuturoCoin oficjalnie staje się faktem. Zostaną uruchomione portfele oraz wszystkie aplikacje pod FuturoCoin. Zostanie uruchomione wydobycie, dzięki czemu będzie już można zakupić pakiety wydobywcze. Przypominamy, że aby zakupić pakiet należy zarejestrować się w firmie! Najlepiej zrobić to wcześniej. Będzie także możliwość wydobywania FuturoCoin na własnych koparkach, takich samych jak do wydobywania kryptowaluty Dash. Zostało już niewiele czasu do wielkiego startu, trwają ostatnie testy i wszystko dopinane jest na ostatni guzik.

Przed rozpoczęciem wydobycia i uruchomienia portfeli, zostanie upubliczniony oficjalny White Paper oraz kod źródłowy. Portfele oraz White Paper będzie można pobrać z oficjalnej strony http://futurocoin.com

Kiedy wejście na BitBay?

Uruchomienie wydobycia oraz możliwości przesyłania FuturoCoin nie może obejść się bez możliwości kupowania
i sprzedawania tej kryptowaluty na giełdzie, gdyż nie miałoby to większego sensu. Dlatego też, skoro firma udostępniła publicznie informację o oficjalnej dacie startu Futuro, musi także mieć informacje odnośnie startu tej kryptowaluty na giełdzie BitBay. O tym, że BitBay będzie pierwszą giełdą, na której będzie można handlować Futuro coinem, pisaliśmy tutaj: link

Na razie nie ma oficjalnego stanowiska BitBay w tej sprawie, ale przypuszczamy, że stanie się to po udostępnieniu White Paper oraz kodu źródłowego. BitBay jest niezależną firmą od FutureNet, wobec tego trzeba poczekać na dalsze informacje z ich strony.

Kilka faktów na temat FuturoCoin

  • FuturoCoin, tak jak każda inna kryptowaluta, opiera się na technologii blockchain. Rozwiązania w blockchain gwarantują, że nie można wykonać dwukrotnie tej samej transakcji – możesz być pewny swojego bezpieczeństwa podczas wykonywania transakcji.
  • Klucz prywatny jest losową liczbą 32-bajtową – prawdopodobieństwo wygenerowania identycznej jego kopii jest bliskie zeru! Pamiętaj jednak, aby go nie zgubić i nie udostępniać nikomu – może to ułatwić kradzież Twoich Futuro coinów.
  • Kod źródłowy FuturoCoin jest oparty na rozwiązaniach DASH-a – kryptowaluty sprawdzoneji używanej przez tysiące użytkowników.
  • FuturoCoin to kryptowaluta, w której prawidłowość transakcji jest natychmiast zatwierdzana przez dedykowaną sieć masternode’ów – wyobraź sobie, że za swoją ulubioną kawę będziesz mógł zapłacić kryptowalutą od ręki!
  • Czas potrzebny na wydobycie wszystkich monet wynosi 10 lat, a nowe bloki będą wydobywane średnio co 1 minutę.
  • Firma FutureNet stworzyła dedykowane pakiety wydobywcze, dzięki którym będziesz mógł otrzymać FTO, bez konieczności samodzielnego kopania.
  • Po 10 latach do obiegu trafi 100,000,000 FTO, z czego 30,000,000 z nich zostało wydobytew pre-miningu. Zostały one przeznaczone na działania marketingowe. Biorąc pod uwagę pozostałą liczbę monet do wydobycia (70,000,000) i parametr czasowy, każdy blok zostanie nagrodzony 13.31811263 FTO.
  • W FuturoCoin każda nagroda dla bloku jest dzielona na pół: 50% należy do górników, 50% przesyłane jest do sieci masternode’ów.
  • Niezależnie od liczby przesyłanych FTO zapłacisz stałą, niską opłatę transakcyjną (fee).

Gotowi na start?

FuturoCoin już niebawem stanie się realną kryptowalutą, którą będziemy mogli wydobywać, kupować, sprzedawać, przesyłać oraz używać w celach płatności za różne produkty i usługi. O wszystkim będziemy informować  na bieżąco. Zachęcamy także do śledzenia oficjalnej strony: http://futurocoin.com.  

Zobacz również zapowiedź Stephana: zobacz

Kryptowaluta FuturoCoin zapowiada się bardzo interesująco. To może być świetna inwestycja, dlatego warto się nią zainteresować już teraz. W ostateczności wszystko zweryfikuje rynek. Pozostaje już tylko czekać do 31. stycznia.

Pozdrawiam,

Artur Liwocha